Kosova Cumhurbaşkanı Osmani, Katarlı Bakan ile görüştü

Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani, makamında kabul ettiği Katarlı Bakan, Katar Sosyal Kalkınma ve Aile Bakanı Meryem bin Ali bin Nasser Al-Misnad ile Kosova savaş malullerine yönelik desteğin güçlendirilmesi imkanlarını elenaldı.

Konuya ilşikin yapılan basın açıklamasında, Cumhurbaşkanı Osmani’nin, Bakan Al-Misnad’ın yanı sıra Emir Tamim bin Hamad bin Khalifa Al Thani başkanlığındaki Katar liderliğine  desteklerinden dolayı teşekkür ettiği belirtildi.

Açıklamada, “Cumhurbaşkan Osmani, Kosova’nın Katar’ın sürekli desteğini, özellikle uluslararası örgütlere üyelik konusunda, aynı zamanda savaş sırasında ve sonrasında insani yardım sağlanmasında derinden takdir ettiğini vurguladı. Ayrıca Osmani, Katar’la ilişkilerin daha da güçlendirilmesinin öneminin altını çizdi ve bu bağlamda sosyal refah, savaş malullerine destek, sağlık sektörü, turizm ve diğer yatırım projelerinden bahsetti.” denildi.

Görüşmede, çocukların ve kadınların refahına odaklanan programlar da dahil olmak üzere aile destek hizmetlerinin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi konularının tartışıldığı da açıklandı.
Kaynak: Kosovaport

Read Previous

UCM Başsavcısı Han’dan Netanyahu için yakalama kararı başvurusu

Read Next

Yunanistan’da 19 Mayıs krizi: Panathinaikos’tan Samet Akaydin’a kadro dışı