Kosova Büyükelçisi Kılıç’tan 8 Mart mesajı

Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle bşr mesaj yayınladı.

Büyükelçi Kılıç mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Tüm dünyadaki kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

8 Mart, kadınların yılda bir kez hatırlanmaları için değil, kadınların başta toplumda fırsat eşitliği olmak üzere her alandaki hak ve kazanımlarının korunması ve yaşadıkları sorunlara çözümler aranması için toplumsal bilinçlenmenin güçlendirilmesi konusunda yapılması gerekenlerin tartışıldığı önemli bir gün.

Hiçbir ülkenin kadınların emeği ve katkısı olmadan sağlıklı bir şekilde gelişmesi, kalkınması, demokratikleşmesi mümkün değildir. Güçlü bir toplum için, kadını ve erkeği ile tüm toplum kesimlerini güçlendirmek gerekiyor. Kadınların toplumsal yaşamın her alanında, emeğiyle, düşünceleriyle, yönetimde üstlenecekleri önemli rollerle daha çok katkı sağlayabilmesinin yolunun açılması aydınlık bir geleceğin temelini oluşturuyor.

Kosova’nın da toplumun farklı alanlarında etkin ve aktif rol üstlenmiş kadınlarıyla güzel bir geleceğe ulaşacağına inanıyorum. Bizler de, daha güçlü bir Kosova için, Kosovalı kadınların toplumdaki varlığını güçlendirmek amacıyla Kosovalı dostlarımızla dayanışma ve işbirliği içinde olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

 

 

 

 

Read Previous

Rumeli Dedikleri

Read Next

Zagreb’de “İstanbul: Geçmişten Geleceğe” Fotoğraf Sergisi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *