Kosova Büyükelçisi Kılıç: Kosova’daki soydaşlarımız başımızın tacı

Türkiye’nin Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, iftar yemeğinde Kosova’da değişik kurum ve kuruluşlarda görev yapan Türk gazetecilerle biraraya geldi.

İftar yemeğinde, Kosova Radyo Televizyonu Türkçe programlarının sorumluları ile gazetecileri, AA, İHA, DHA Kosova muhabirleri, Kosovaport ve Kosovahaber Genel Yayın Yönetmenleri ve RTK Yönetim Kurulu üyesi hazır bulundu.

Türkçe medyanın başarı ile karşılaştığı sorunlar ve Türk toplumunu yakından ilgilendiren konuların konuşulduğu iftar yemeğinde Büyükelçi Kılıç, Kosova’daki Türk basınının, Türk varlığının, Türk kültürünün, Türk dilinin ve eğitiminin bu ülkede bu kadar sene varolmasının en önemli etkeni olduğunu kaydetti. Büyükelçi Kılıç, “dostluk, dayanışma ve birlik baki olsun, çoğalsın. Biz bu güzel iftar sofralarını sahip olduğumuz insani değerleri vugulalamak için düzenliyoruz. Bu güzel insani duygular, güzel temenniler sadece Ramazanlara özgü kalmamalı. İnşallah hayatımızın her anına sirayet etmeli. Dünyada şu anda çok büyük sorunlar, insani trajediler, hukuksuzluklar yaşanıyor. Bunun en büyük nedeni de varolan insani değerlerimize sımsıkı sarılmamamız. Umarız bu mübarek günler de insani değerlerimizi kullanabileceğimiz günlere vesile olur. Kosova, bizim için dost ve kardeş ülke. Kosova bizim için çok önemli bir ülke. Buradaki barışın, huzurun ve istikrarın devam etmesi bizler için çok önemli. Tükiye, tüm kurum ve kuruluşlarıyla Kosova’nın yanında olmayı sürdürecek. Kosova’daki soydaşlarımız başımızın tacı. Elbetteki Kosova’dan beklentilerimiz de var. FETÖ ile mücadelemizde, Kosova kurumlarından destek bekliyoruz. Çünkü FETÖ tüm ülkelerin demokrasilerine bir tehdittir. Kosova’daki Türk basınına tüm süreçlerde verilen desteklerden dolayı teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

İftar yemeğinde, TİKA Kosova Koordinatörü Hasan Burak Ceran ve Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mehmet Ülker de hazır bulundu.

Kosovaport.com

Read Previous

Batı Trakyalı soydaşlar GTGB’de iftarda buluştu

Read Next

Bereket Konvoyu Bulgaristan’da iftar verdi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *