Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanlığı, beş kalkınma bölgesinde sosyo-ekonomik kalkınma altyapısını desteklemek için 1.2 milyon tutarındaki destek programını başlattı.

Bu program ayrıca, bölgesel performans yönetimi ve proje yönetimi ile ilgili yazılım projelerini de içermektedir.

Mevcut Bölgesel Kalkınma Bakanı Enis Kervan, “Bölgesel Kalkınma Programı, Kosova’nın tüm ekonomik bölgelerinde sürdürülebilir bölgesel ekonomik kalkınma için koşulların yaratılmasına katkıda bulunmayı ve dengeli sosyo-ekonomik, çevresel ve kültürel kalkınmayı teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Bu programın 2021 yılı için miktarı 1.2 milyon Euro civarında olacaktır” dedi.Bölgesel Kalkınma Bakanlığı’nın (BKB) bu program için aşağıdaki gibi çeşitli uygulama kategorileri vardır:

* Birinci kategori, BKB’nin finansmanı için kabul edilebilir değerlerin 50 bin Euro ila 100 bin Eur arasında olduğu, BKB/ tarafından başlatılan teklif çağrısı çerçevesinde belediyeler tarafından yapılan başvurulara göre bölgesel sosyo-ekonomik kalkınma için kamu altyapı projelerine ayrılmıştır.

* İkinci kategori, BKB’den finansman için kabul edilebilir değerlerin 50 bin Euro ila 100 bin Euro arasında olduğu, MARD tarafından başlatılan teklif çağrısı çerçevesinde belediyelerin taleplerine göre ekonomik bölgeler için altyapı projelerine ayrılmıştır.

* Üçüncü kategori, kabul edilebilir değerlerin BKB’den finansman için 10 bin Euro ila 80 bin Euro arasında olduğu teklif çağrısı dışındaki talepler olarak kabul edilen yıl boyunca belediyelerin bireysel taleplerine ayrılmıştır.Ayrıntılı bilgi ve başvurular için Bölgesel Kalkınma Bakanlığının resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kosovaport

Önceki Haber

Yunanistan’da Kovid-19 nedeniyle kapalı olan ortaokul ve liseler, 1 Şubat’ta açılacak

Sonraki Haber

“Genç Kalemler Derneği Ebediyen Var Olsun”