Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Damka Denizli’de temaslarda bulundu

Bir dizi temasta ve ziyarette bulunmak üzere Denizli’de bulunan KDTP  Genel Başkanı ve Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka ile beraberindeki Esnaf İş Adamları ve Esnaflar Derneği’nin yönetim kurulu üyeleri, Kosova Türkiye Ticaret Odası üyeleri ile Kosovalı iş insanlarından oluşan heyet,  Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği Eko Avrasya Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren ve AYSİAD Başkanı Mahmut Çatlık ile birlikte, Denizli Ticaret Odasını ziyaret etti.

Denizli Ticaret Odası üyeleri ve sektör temsilcileri ile buluşan heyet, muhtemel iş birliği alanlarını istişare etti.

Denizli ziyaretleri kapsamında Damka  ve beraberindeki heyet, Denizli Sanayi Odası’nın düzenlediği “Kosova İş Forumu” toplantısına da katıldı.

Türkiye ve Kosova arasındaki ticari işbirliği hacminin artırılması ve yatırım imkânlarının konuşulduğu “Kosova İş Forumu” toplantısı, AYSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Çatlık ve DSO Başkan Yardımcısı Uğurlu’nun açılış konuşmaları ile başladı.

Denizli Sanayi Odası, Avrasya Yönetici Sanayici ve İşadamları Derneği (AYSİAD) ve EkoAvrasya Vakfı işbirliğinde gerçekleştirilen forumda, Kosova Türk Ticaret Odası Genel Sekreteri Esin Muzbeg, Kosova Cumhuriyeti’nin tanıtımı, yatırım, üretim, devlet teşvikleri ve iş fırsatları hakkında bilgiler verdi.

Toplantı, karşılıklı bilgi alışverişi ve hediye takdimleri ile sona erdi.


Kaynak: Kosovaport

Read Previous

Uluslararası Göç Örgütü: Resmi olarak iklim göçü çağına girdik

Read Next

Kosova takımı Balkani ikinci kez Avrupa kupası gruplarında mücadele edecek