Kosova Dışişleri ve Diaspora Bakanı Meliza Haradinaj-Stublla,  origami tekniği ile kağıt parçalarından dünyanın en büyük bayrağını oluşturan öğretmen Arbnora Fejza-İdrizi’yi,  Guinness rekoru elde ettiği için tebrik etti.

Arbnora Fejza-İdrizi, 120 binin üzerinde origami kağıt parçasını  kullanarak mozaik haline getirilen  Kosova bayrağı, Skenderay’daki  “Hamëz Jashari”  spor salonu zemininde, öğrencileri yardımıyla oluşturdu.

Arbnora Fejza-İdrizi’yi kutlayan Bakan Haradinaj-Stublla, Guinness Rekorlar Kitabı’nda  3’üncü kez yazdırmayı başaran İdrizi’nin bu başarının  Kosova için içten bir armağan olarak  ülkenin imajını yükselttiğini belirtti.

Öğretmen İdrizi ve öğrencilerinin Kosova büyükelçileri oldukları  için teşekkür  eden  Dışişleri Bakanı Stublla, Kosova’nın iyiliği için koyulan origami kağıt parçasının, Kosova ve halkının gurur duyması için en değerli bir eylem olduğunu hatırlattı.

Kosova’nın 17 Şubat tarihinde kutlanan 13’üncü bağımsızlık yıldönümü vesilesiyle dev boyutlarda bayrağın oluşturulması için 22 santimetre büyüklüğünde 127 bin 400 kağıt parçası kullanıldı. Bayrağın şekillendirilmesi çalışmalarında öğrenciler de yardımcı oldu.

Arbnora Fejza-İdrizi, bundan önce 2 kez Guinnes rekorlar kitabına kağıt çalışmalarıyla ismini yazdırdı.

Kosovaport

Önceki Haber

İsrail yüzlerce Filistinlinin Mescid-i Aksa’ya girişine izin vermedi

Sonraki Haber

Zlatan Ibrahimovic’e Belgrad’da ırkçı sözler