Kosova Başbakanından milletvekillerine ‘sınır anlaşması’ çağrısı

Bakanlar Kurulu toplantısı ardından, kameralar karşısına çıkan Başbakan Ramush Haradinaj, Vetevendosje ve bağımsız milletvekillerine, Karadağ Sınır Anlaşmasını oylamaları çağrısında bulundu.

Başbakan Ramush Haradinaj, Bakanlar Kurulu toplantısı ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Başbakan ve basın mensuplarının gündeminde bugün de, Karadağ ile varılan Sınır Anlaşmasının Salı günü Mecliste görüşülmesi vardı. Başbakan Haradinaj, “ulusal bir konu hakkında bu kadar farklı düşünmeye gerek yok” diyerek, Vetevendosje ve bağımsız Milletvekillerine, Karadağ Sınır Anlaşmasını oylamaları için çağrı yaptı.

Sırp Listesi Milletvekilleri ile ortak bir yol bulamadıklarını açıklayan Başbakan Haradinaj, “bizler gerekli oylara sahibiz. Ancak, hüsrana uğramamak adına büyük bir ciddiyet sergilemek zorundayız. Salı günü düzenlenecek oturumda tek bir milletvekilinin bile eksik olması, Kosova’yı izolasyona mahkum kılacaktır. Sırp Listesi ile istişarelerde bulunduk. Fakat, ortak bir yol bulamadık. Bu nedenle, Visar Ymeri ve diğer arkadaşlara ne duırumda geldiğimizi düşünmeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kosovaport

Read Previous

“Afrin’in 4’te 3’ünde kontrolü sağladık”

Read Next

Saraybosna’da “Batı Balkan Dışişleri Bakanları Toplantısı” düzenlendi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *