VV lideri ve Kosova Başbakanı Albin Kurti, Cumhurbaşkanı Osmani ile gerçekleştirdiği  görüşmenin ardından basına yaptığı açıklamada, Vetëvendosje Hareketi  (VV)  için yerel  seçimlerin  ne kadar erken olursa o kadar iyi olacağını belirtti.

Kurti, partisinin, seçimlerin Ekim ayında yapılması gerektiğini düşündüğünü belirterek, “ Yerel seçimler ne kadar erken yapılırsa   o kadar daha iyi olur” dedi.

Bugün Osmani ile yaptığı görüşmede VV başkanı sıfatıyla bulunan Kurti, Cumhurbaşkanı’nın diğer partilerin liderleriyle yapacağı görüşmelerin ardından seçim tarihinin belirleneceğini söyledi.

“Kosova  Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani ile, belediye seçimleri ile ilgili bir görüşmemiz oldu. Mümkün olduğunca uygun bir tarih belirlemekle ilgili konuştuk.  Yerel seçimler dört yıl önce 22 Ekim 2017’de yapıldığından, ekim ayını yine seçimlerin yapılması gereken ay olarak değerlendiriyoruz. LVV olarak bizler için bu görüşmede  seçimler ne kadar erken olursa o kadar iyi” şeklinde açıklama yapan  Kurti,  Cumhurbaşkanı  Osmani’nin diğer  parti başkanlarıyla da görüşeceğini  ve sonunda  demokrasi ve aynı zamanda iyi belediye yönetimi için çok önemli bir tarih belirleyeceğini kaydetti.

Kaynak: Kosovaport

Önceki Haber

AK’nin yeni stratejisi Bulgaristan’ın Schengen’e katılmasını öngörüyor

Sonraki Haber

Sırp siyasetçiler, Karadağ’daki Srebrenitsa Soykırımı tasarısını engellemeye çalışıyor