Kosova Başbakanı Kurti, Türk şirket yöneticileriyle bir araya geldi

Kosova Başbakanı Albin Kurti, Türkiye’nin önde gelen holdinglerinden Limak Holding Başkanı Nihat Özdemir  ve Çalık Holding Başkanı Ahmet Çalık ile  bir araya gelerek enerji ve altyapı alanındaki yatırım fırsatlarını değerlendirdi.

Kosova Başbakanlığı Ofisi tarafından yapılan yazılı açıklamada, Kurti’nin Limak Holding ve Çalık Holding başkanlarıyla yaptığı görüşmenin odağında enerji ve altyapı yatırım fırsatlarının yer aldığı belirtildi.

Başbakan Kurti, Başbakanlık binasında, beraberinde Ekonomi Bakanı Artane Rizvanolli ve Başbakanlık Özel Kalem Müdürü Luan Dalipi ile  Limak Holding’in sahibi Nihat Özdemir ve Çalık Holding’in sahibi Ahmet Çalık ile görüştü.

Görüşmelerde Kosova’da enerji ve altyapı alanındaki yatırım fırsatlarının araştırılması üzerinde duruldu. Başbakan Kurti, bu sektörlerin gelişmesinde yabancı yatırımların önemine vurgu yaptı.

Başbakanlık Ofisinde gerçekleştirilen toplantıda, işbirliği ruhu ve Kosova’da büyüme ile ekonomik kalkınmanın desteklenmesine yönelik ortak kararlılık ifade edildi.

Görüşmede, Özdemir ile Çalık, Kosova’nın ekonomik kalkınmasına katkıda bulunabilecek olası yatırımlarla ilgilendiklerini belirterek, şirketlerinin yenilenebilir enerji de dahil olmak üzere enerji ve altyapı projelerindeki uzmanlığını vurguladı.

Başbakan Kurti, Kosova kurumlarının yabancı yatırımcılar için uygun koşullar, eşit rekabet ve şeffaflık oluşturma konusundaki kararlılığını yineledi.

Kosovaport

Read Previous

İnsan Hakları İzleme Örgütü: İsrail Gazze’nin suyunu keserek 600 bin insanı temiz susuz bıraktı

Read Next

Türkiye’deki camilerde Filistin’e destek için Fetih Suresi okundu