Kosova Başbakanı Kurti halka seslendi, Bakan Hajdari’yi savundu

Kosova Başbakanı Albin Kurti, bugün Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nda meydana gelen tutuklamaların ardından Kosova vatandaşlarına seslenerek, yolsuzluk ve kötüye kullanma olmadığını söyledi.

Kurti, “Kaybedenleri, eski ve yozlaşmış siyasi seçkinlerde, onların hakimleri ve savcılarında, suçu desteklemek için kötüye kullanılan medyada bulabilirsiniz” dedi.

Sosyal media hesabın bir paylaşım yapan Kurti, Bakan Rozeta Hajdari ve onun çalışmalarına  güvendiğini söyledi.

Kurti, “Hükümetimiz sorumlu ve adildir. Savaş sonrası Kosova’da benzeri görülmemiş ekonomik ve demokratik ilerleme sağladık. Devlet rezervleri 300 bin Euro’ydu biz bunu iki yılda 25 milyon Euro’ya çıkardık. Ülkemizde halihazırda depolarda bulunan buğday miktarının yüzde 99,5’i dahil olmak üzere geçen yıl satın alınan miktarın yüzde 97’si Kosova’ya gelmiş, kalan kısım için ise tedarikçi firmaların sözleşmeyi yerine getirme konusunda açık yükümlülüğü bulunmaktadır. Herhangi bir yolsuzluk veya kötüye kullanım söz konusu değildir. Bakan Rozeta Hajdari’ye ve onun çalışmalarına inancım tam. Ukrayna’daki savaşın ardından küresel bir kriz yaşanırken,  tüm sınırların kapatıldığı ve neredeyse tüm ülkelerin ihracatı yasakladığı bir dönemde rezervleri satın alıp depoları doldurdu” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Kosovaport

Read Previous

Almanya, Bulgaristan ve Romanya’nın Şengen Bölgesi’ne üyeliğini onaylamaya hazır

Read Next

Karadağ’da yeni hükümet için bekleyiş sürüyor