Kosova Başbakan Hoti, bugün toplantı halinde bulunan Kosova Bakanlar Kurulu’nda  koronavirüs salgınının   yayılmasını önlemek için alınabilecek yeni tedbirlerden bahsetti.

Hoti, COVİD-19’dan korunmak için gerekli önlemleri almaya özen göstererek, işletmeler için olduğu kadar vatandaşların hareketi için de eşit ölçüde uygun koşullar yaratacaklarını söyledi.

“Şimdiye kadarki raporlar gerçekten olumlu, daha önce alınan önlemler etkili oldu ve sayı, 24 saat içinde sahip olduğumuz 700 vakadan 200’ün altına düştü. Ulusal Enstitüden edindiğimiz bilgilere dayanarak, COVİD-19 ile durumu en iyi yöneten üç veya dört ülke arasında olduğumuz biliniyor. Yabancı ülkelerden gelmekte olan gurbetçilerimizden oluşan  insan  akını için en uygun koşullar oluşturmalıyız” şeklinde konuşan Başbakan Hoti, “Aileleriyle birlikte  keyif almaları ve vatandaşlar ile gurbetçileri korumak için önlemlerin  almaları için koşullar yaratacaklarını vurguladı.

Bu arada son günlerde Kosova’da günlük COVİD-19 bulaşan kişi sayısı azalırken, 11 Kasım’da alınan en son COVİD karşıtı tedbirlerin   uygulanmasına  devam ediliyor.

Kaynak: Kosovaport.com

Önceki Haber

Çayır ve Struga belediyelerinden 21 Aralık paylaşımı

Sonraki Haber

Yunanistan Mart sonuna kadar 1.265.550 aşı dozu alacak