Kosova Başbakanı Avdullah Hoti, Bakanlar ve müfettişlerle gerçekleştirdiği toplantıda, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında alınan önlemlerin büyük bir titizlikle uygulnamasını talep etti.

Başbakan Avdullah Hoti, Sağlık Bakanı Armend Zemaj, Ticaret Bakanı Vesel Krasniqi, Çalışma ve Sosyal Refah Bakanı Skender Reçica ile polis, ilaç, gıda ve sağlık müfettişleri ile bir toplantı gerçekleştirdi. Başbakan toplantıda, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında alınan önlemlerin büyük bir titizlikle uygulnamasını talep etti. Başbakan Hoti, özellikle de yaklaşan yıl sonu kutlamaları için denetimlerin artırılması gereğine vurgu yaptı.

Sağlık Bakanı Armend Zemaj ise, yıl sonu kutlamaları için ek tedbirler alınması konusunda uzlaşıya varıldığını söyledi. Bakan Zemaj, “toplantıda salgına ilişkin son durum masaya yatırıldı. Koronavirüsle mücadele kapsamında yıl sonu kutlamaları için ek tedbirler konusunda uzlaşıya vardık. Bugünden itibaren, koronavirüsle mücadele önlemlerinin müfettişlerle birlikte denetlenmesi işimizin bir parçası olacak. Salgını birlikte yeneceğiz” dedi.

Başbakan Hoti, dün akşam varolan tedbirlerin devam edeceğini ve yıl sonu kutlamaları için ek tedbirler alınacağını açıklamıştı.

Kaynak: Kosovaport.com

Önceki Haber

Yunanistan’da 4,5 büyüklüğünde deprem

Sonraki Haber

Bulgaristan Sağlık Bakanlığı Başmüfettişi Kunçev: Covid-19’a karşı aşılama kesinlikle yılbaşında başlayacak