Koridor 8’in bölgedeki ve AB’deki ana koridorlar ağına girdiği Anlaşma yarın imzalanacak

Kuzey Makedonya Hükümeti ile AB arasında yarın Koridor 8 Otoyolu’nun bölgedeki ve AB’deki ana koridorlar ağına girdiği Anlaşma imzalanacak.

Hükümetten yapılan açıklamada, Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Blagoya Boçvarski, yarın Karadağ’da AB ile Koridor 8’in bölgedeki ve AB’deki ana koridorlar ağına girmesini sağlayan Anlaşmanın ekini imzalayacak ve bu, Hükümetin “Bechtel ve Enka” ile proje için yasal değişiklikler için Avrupa bayrağını kullanma konusundaki argümanlarından biri olacak.

Bu bağlamda Hükümet, Bechtel ve Enka tarafından inşa edilecek olan 8 ve 10d numaralı koridorların, yani dört otoyol kesiminin inşaatının tamamlanmasının önemine ilişkin mesajını yineledi.

Amerikan-Türk konsorsiyumu “Bechtel ve Enka”nın üstlendiği, Başbakan Dimitar Kovacevski başkanlığındaki hükümet heyetinin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki son toplantılarında pek tartışılmadı, çünkü hükümetin söylediği gibi, bu proje bir yasadır ve muhalefet ablukaları yalnızca günlük siyasi amaçlar için yapılıyor.

Hükümet, beş yasada yapılan değişikliklerin muhalefet tarafından engellendiği için Avrupa bayrağı taşıdığını yineliyor ve bu süreçte VMRO-DPMNE’nin değişiklikleri sunan Levica’nın arkasına saklandığına işaret ediyor.

Anlaşmanın, Avrupa Birliği ile imzalanması kararı, Hükümet tarafından bu yıl 10 Mayıs’ta yapılan bir oturumda alındı.

Read Previous

Akaryakıtta fiyatlar güncellendi

Read Next

YSK: Cumhurbaşkanı Seçimi’nde 28 Mayıs Pazar günü ikinci tura gidilecek