Köprü Gençlik Okulu Atölye Çalışmaları 3. Hafta Dersleriyle Devam Etti

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) destekleriyle derneğimiz tarafından lise ve üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen “Köprü Gençlik Okulu (KGO) 2022” projesinde atölye çalışmaları üçüncü haftada yapılan derslerle devam etti.

6 Mayıs tarihinde Medeniyet Atölyesi Sorumlusu Hüsrev Emin, “Tarih ve Coğrafya Ekseninde Medeniyet Anlayışı” konusu üzerinde durdu.

7 Mayıs tarihinde İktisat ve Diploması Atölyesi Sorumlusu Mehmed Arif, “Bankacılık Sistemi ve Merkez Bankası” konusu üzerine bir konuşma gerçekleştirdi. Öğrencilerden Necibe Daut ise “Pazarlama ve Pazarlama Karması” konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Medya Okuryazarlığı Atölyesi Sorumlusu Seyyid Emin, “Bilgi Çağı ve Dijital Haklar” konusu hakkında sunum yaptı. Öğrencilerle birlikte dijital bağımlılık anketi yapıldı.Güzel Sanatlar Atölyesi Sorumlusu Hafız Berru Emin de “Yaratıcılık Üzerine Düşünme” konusu üzerine bir konuşma gerçekleştirdi. Atölyeye katılan öğrenciler derste uygulamalı çizim gerçekleştirdi.

Hukuk Atölyesi Sorumlusu Medadin Limani, “Hukuk’un Temel Kavramları/Hukuk Kuralları ve Ceza hukukunun Temel Kavramları/Suç ve Ceza Kavramları” konularını işledi.

Read Previous

Yunanistan’da enflasyon 27 yıl sonra çift haneyi gördü

Read Next

DSÖ: 50 ülkede artan vakalar Kovid-19’un istikrarsızlığını gösteriyor