YTB destekleriyle Köprü Derneği tarafından lise ve üniversiteli öğrencilere yönelik gerçekleştirilecek “Köprü Gençlik Okulu” projesine 500’ün üzerinde rekor başvuru geldi.

TİMEBALKAN

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) destekleriyle Köprü Kültür Sanat ve Eğitim Derneği tarafından lise ve üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirilecek “Köprü Gençlik Okulu 2021” projesine 10 günde ağırlıklı Kuzey Makedonya olmak üzere Türkiye, Kosova, Arnavutluk, Bulgaristan, Yunanistan, İngiltere, ABD ve Fransa’dan 500’ü aşkın genç başvurdu.

Kontenjanın sınırlı olduğu “Köprü Gençlik Okulu 2021” projesinde Kuzey Makedonyalı öğrencilere öncelik tanınacak.

Köprü Derneği tarafından projeyle ilgili yapılan açıklamada, “Kendi kişisel becerilerini geliştirmek, farklı deneyimlere sahip olmak ve sosyal hayatını zenginleştirmek isteyen tüm gençleri bekliyoruz. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı – YTB’nin desteklediği Balkan Gençlik Okulu kapsamında düzenleyeceğimiz Köprü Gençlik Okulu projesinde kitap okumaları, düşünce ve tarih seminerleri, kişisel gelişim seminerleri, sportif faaliyetler ve kültürel geziler düzenlenecektir.” ifadelerine yer verildi.

Önceki Haber

TMBH Gostivar Şubesi Olağan Kongresi yapıldı

Sonraki Haber

Zaev: Vatandaşların rahatladığı görüldü, hemen tedbir almalıydık