Kızılay’dan Dünya İnsani Zirvesi’nde “5 Kıta 5 Çorba”

Dünya İnsani Zirvesi boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyen Türk Kızılay’ı, katılımcılara, yardım ettiği; Suriye, Pakistan, Somali, Haiti, Endonezya, Filistin, Sudan ve Bosna’nın yerel çorbalarından ikram ediyor.

445031

Dünya İnsani Zirvesi’nde “5 Kıta 5 Çorba” etkinliği düzenleyen Kızılay, konuklara Türk mutfağından ezogelin ve ayran çorbasının yanı sıra yardım ettiği ve büyük felaket yaşayan ülkelerin yerel çorbalarından ikram ediyor. Çorba çeşitleri zirve katılımcıları tarafından büyük beğeni ile tüketiliyor. Kızılay, iki öğünde günlük 2000 kişiye ulaşmayı hedefleniyor.

Çorbaların ülkelere göre isimleri şöyle;Haiti’ye özgü Tabak -Sığır Çorbası, Bosna Usulü Sebzeli Tavuk Çorbası, Somali Usulü Körili Tavuk Çorbası, Sudan Usulü Kırmızı Mercimek Çorbası, Filistin Usulü Frik Çorbası, Suriye Usulü Kırmızı Mercimek Çorbası, Pakistan Limonlu ve Otlu Mercimek Çorbası, Endonezya Usulü Tavuk Çorbası. Ayrıca zirvede öğlen ve akşam yemeklerinde sığınmacılara uygulanan menülerden oluşan yemekler de veriliyor.

Read Previous

Priştine Üsküp otoyolu çalışmaları devam ediyor!

Read Next

İdomeni mülteci kampına tahliye operasyonu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *