Kırcaalili genç güreşçi Ayça Halibryam, altın madalya kazandı

Kırcaalili genç güreşçi Ayça Halibryam, 178 kızın katıldığı serbest stil yarışmasında altın madalya kazandı.

Opılçensko (Hacı Mehmetler) köyünde bulunan Kırcaali Güreş Spor Kulübü’nün yarışmacısı Ayça Halibryam, Gorna Oryahovitsa şehrinde düzenlenen Genç Kızlar Bulgaristan Ferdi Güreş Şampiyonası’nda 70 kg altı kategorisinde birinciliği elde ederek altın madalya kazandı. İlginç olanı şu ki Ayça, henüz iki aydan beri güreş antrenmanı yapıyor, fakat ilk defa bir ulusal şampiyonaya katıldığında şampiyonanın en teknik güreşçisi ilan edildi. Fakat hakemler Ayça’yı şampiyonanın en iyi güreşçi unvanından mahrum bıraktılar. Şimdiye kadar futbol antrenmanlarına katılan Ayça, mücadele ruhuna sahiptir. Bu yüzden Kırcaali Güreş Spor Kulübü’nün antrenörü Süleyman Atalay, Ayça’yı Genç Kızlar Bulgaristan Ferdi Güreş Şampiyonası’na katılan gruba dahil etti.

Süleyman Atalay, ”Ayça, genç kızlarda altın madalya kazanan ilk Kırcaalili kızımız. Geçen yıl yıldız kızlarda şampiyonumuz oldu” diye belirtti. Antrenörü Ayça’nın sebatkar ve çalışkan olmasından dolayı geleceğinin parlak olduğunu düşünüyor.

Dereceye girenlerin ödül töreninde Ayça’nın babasının da hazır bulunduğunu kaydeden antrenör, kendisinin aynı zamanda kulüp oyuncularının Gorna Oryahovitsa şehrinde düzenlenen şampiyonaya katılımı için sponsorluk yapanlardan biri olduğunu belirtti.

Kırcaali Güreş Spor Kulübü’nün antrenörü, ”Her yıl madalyalar kazanıyoruz. İnsanlar, Opılçensko köyü muhtarlık binasının mahzeninde yapılan antrenmanlarla derece sahibi olabileceğimize inanmıyorlar” dedi. Süleyman Atalay, halihazırda kulübün antrenmanlarına altı kızın katıldığını söyledi.

Gorna Oryahovitsa’daki şampiyonaya katılan grupta Söngül Mehmet de yer aldı. Geçen yıl üçüncülük ödülüne sahip olan Songül, bu yıl yarı final maçında rakibine yenildi. Atalay Süleyman, Söngül’ün yürekten mücadele ettiğine inanıyor.

Güreş antrenörü, iki kızın da çok çalışkan olduğunu ve iyi bir geleceğe sahip olacaklarını düşünüyor. Süleyman Atalay, “Doğu Rodoplar için geleneksel bir spor olan serbest güreşte daha fazla madalya kazanabilmemiz için belediyenin ve halkın biraz yardımına ihtiyacımız var” diye ifade etti.

 

Kircaalihaber.com

Read Previous

THP’den Türk Cumhurbaşkanı adayı vurgusu

Read Next

“MATÜSİTEB’in en temel motivasyon kaynağı bu ülkedeki her Türke karşı kendini sorumlu hissetmesidir”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *