Bugün Ulusal Bilgi Sistemi Kırcali’de 2 yeni koronavirüs vakası tespit edildiğini bildirdi. Bunlar Çernooçene köyünden 38 yaşındaki bir erkek ve Kırcaali’den 82 yaşındaki bir kadındır. Yaşlı kadın Kırcaali hastanesinin Bulaşıcı Hastalıklar bölümüne kaldırıldı. Bugün tespit edilen vakalar ile pandemi başından bu yana Kırcaali bölgesinde Covid-19 teşhisi konulan hasta sayısı 41’e ulaştı.

Kırcaali’deki sağlık otoritelerinin, bu kez koronavirüsün şehrimize, Sofya’nın Pirogov Hastanesinde çalışan ve doğduğu topraklara dönen genç bir doktor tarafından getirildiği yönünde şüpheleri var. Olay hakkında Savcılık soruşturma başlattı.

Kırcaali bölgesinde 2000’nin üzerinde vatandaş karantina altında bulunuyor. Yurtdışından gelenlere 14 günlük karantina zorunluluğu devam ediyor. Türkiye’den Kırcaali’ye gelen konuklar da bu 14 günlük karantinaya uymak zorunda. Buna rağmen güney komşumuzdan bölgeye ziyaretler devam ediyor.

Öte yandan 15 Haziran’da açılan Makaza sını kapısından Yunanistan’a giden turistler, kapıların açıldığı ilk günde sınırda araçlarıyla kuyruklar oluşturdu. O gün birkaç saatte binlerce aracın güney komşumuza geçtiğini bildiren sınır polisi, şu anda sınır kapısındaki durumun daha sakin olduğunu bildiriyor.Yunanistan’ı ziyaret edenlerin bazıları rastgele seçilerek koronavirüs için test edildiği de bildiriliyor.

 

 

Kircaalihaber.com

Önceki Haber

Son 24 saatte 182 yeni vaka tespit edildi

Sonraki Haber

Türkiye’den Bosna Hersek’e polis üniforması desteği

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 − 6 =