Kırcaali’de düzenlenen Kur’an kurslarına büyük ilgi var

Kırcaali Bölge Müftüsü Basri Eminefendi, Kardjali BG Vesti haber sitesine verdiği demeçte, “Kırcaali Bölge Müftülüğü bünyesinde 68 Kur’an-ı Kerim Kursu düzenlenmekte ve onlara ağırlıklı olarak öğrenciler katılmaktadır. Kırcaali’deki iki camide yapılan kurslara büyük ilgi var. Onların öğreticileri Türkiye’den gelen konuk imamlardır” diye bildirdi.

Basri Eminefendi, “Okullar tatile girdiğinde bizde öğrenciler için iki aylık yaz Kur’an-ı Kerim eğitimi dönemi başlar. Bu nedenle çocuklarımızı bu zaman dilimlerini doğru değerlendirmeleri için Kırcaali Bölge Müftülüğü tarafından camilerde düzenlenen Yaz Kur’an kurslarına göndermemiz faydalı olacak. Bu sayede onların Kur’an’ı ve camiyi tanımalarına yardımcı olacağız. Ebeveynlerin görevlerinden biri de çocuklarının iyi bir eğitim almalarını sağlamak olduğu için çocukları din kültürü eğitimi almaya ve pekiştirmeye hazırlamaya çalışıyoruz” diye kaydetti.

Bu konuda İslami kaynaklara atıfta bulunan Müftü, sevgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed SAV’in bir hadisi şerifinde çocuğun anne baba üzerindeki üç hakkını şöyle bildirdiğini aktardı: 1- Çocuğuna islama yaraşır bir isim vermek. 2- İslam tebiyesi üzere yetiştirmek. 3- Evlilik çağına geldiği vakit Müslüman bir hanım veya Müslüman bir erkekle evlendirmek”.

Kırcaalihaber

Read Previous

Dua Lipa’ya ‘Kosova Fahri Büyükelçisi’ unvanı verildi

Read Next

Konya’da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda 56 ülkeden 4 binden fazla sporcu yarışacak