Kırcaali’deki Prof. Dr. Asen Zlatarov Turizm Meslek Lisesi öğrencileri, pandemi koşullarında bile sevinç ve büyük bir istekle uluslararası projeler kapsamında yürütülen faaliyetlere katılmaya devam ediyorlar.

Onların hamle yaparak üstesinden geldiği bir zorluk da eTwinning programı kapsamında yürütülen “Önyargıları Kırma Zamanı” isimli proje oldu. Proje, Portekiz, Türkiye ve Hırvatistan’dan öğretmen ve öğrencilerle ortaklaşa uygulanmakta.

28 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirilen ilk çevrimiçi çalışma toplantısında lise öğrencileri Dimitır Arabaciev, Pavel Genov, Denis Mümün ve Emre Mollaapti, yabancı ülkelerden akranları ile Bulgaristan’da yapılan sevdikleri festivallerle ilgili olarak hazırlamış oldukları İngilizce sunumlarını paylaştı.

Etkinlik tüm katılımcılar arasında ilgi ve heyecan uyandırdı. Çocukların plana göre belirlenen konuları sunacağı ve tartışacağı bu tür toplantılar devam edecek.

Liseliler, projenin uygulanması için öngörülen süre içerisinde İngilizce konuşma becerilerini geliştirecek ve Web2.0, Padlet, Emaze, Zoom, Mentimeter gibi araçları kullanmaya yönelik yeni bilgi ve beceriler kazanacaklar.

Lise yönetimi proje faaliyetlerinin tümünün elektronik ortamda yürütüleceğini belirterek, öğrenci ve öğretmenlerden oluşan proje ekibine başarılar diledi.

Kircaalihaber

Önceki Haber

Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran Selanik’i ziyaret etti

Sonraki Haber

Arnavutluk’taki basın toplantısına THY arası