Kırcaali’de 4. Bilim Konferansı düzenlendi

Filibe Paisiy Hilendarski Üniversitesi Kırcaali Lüben Karavelov Şubesi öğrencileri, Kırcaali’de gerçekleştirilen 4. Bilim Konferansı’nda farklı alanlarda 14 araştırma raporu sundular. Konferans, “Bilim – Gençlerin Önünde Bir Hedef” başlığı altında gerçekleştirildi. Öğrenciler ekoloji konularını, anaokulu- ana baba-çocukları ilişkilerini, okulların maddi olanakları ve teknik donanımının çocukların beslenmesi ve fiziksel aktivitesi üzerindeki etkisini, öğrenme tarzlarını incelediler.

Konferansın açılışında yaptığı konuşmada Lüben Karavelov Şubesi Başkanı Prof. Dr. İliyana Velçeva,” Öğrenci konferansı, başlangıçta şüpheye rağmen artık bir gelenek haline geldi. Her geçen yıl daha iyi bilimsel çalışmalar sunuluyor ve bilim konferansının sloganıyla tam olarak örtüşüyor- “Bilim – Gençlerin Önünde Bir Hedef” dedi.

Prof. Dr. Velçeva,” Asıl amacımız sizi gerçekten zorlamak, bilimin derinliklerine girmeniz, ona dokunmanız, önem verdiğiniz ve sizin için ilginç olan şeyi sunmanız” diye kaydetti.

Lüben Karavelov Şubesi Başkan Yardımcısı ve Bilimsel Komite Başkanı Prof. Dr. Velizar Goçev, öğrencilere şöyle seslendi: “Öğrencilerimizin her yıl bilimsel araştırma sonuçlarını sunma becerileri daha iyi seviyededir. Bizim hedefimiz, bilimin toplumun gelişiminin temelinde yattığını anlamanızdır. Bir insanın kişisel donanımı ve yeni şeyler geliştirme ve öğrenme isteği, toplumu ileriye doğru iter” dedi.

 

Kircaalihaber.com

Read Previous

Solomon adaları Kosova’yı tanıma kararını geri çekti

Read Next

Türk askerinden Kosova’daki Lubijda köyüne anasınıfı desteği

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *