Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis’e Eğitim Sendikası’ndan ortaklık ödülü

Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, Podkrepa İş Konfederasyonu’na bağlı Eğitim Sendikası tarafından mükemmel ortaklık ve sosyal diyalog için ödüllendirildi.

Ödül kendisine dün başkentte Rila Oteli’nde düzenlenen ödül töreniyle Eğitim Sendikası Başkanı Yulian Petrov tarafından sunuldu.

Hasan Azis, ödülü aldığı sırada yaptığı konuşmasında, “ Bu ödül için çok teşekkür ederim. Özellikle bayramlarda öğretmenlerle görüştüğümde sevinçle birlikte hüzün de duyuyorum, çünkü büyük saygı ve hürmet göstermemiz gereken toplumun önemli bir kesimini oluşturan öğretmenler her zaman toplum tarafından hak ettiği ilgiyi görmeyebiliyorlar. Yerel yönetimin temsilcisi olarak Bulgaristan’da öğretmenlerin hak ettiklerini her zaman yapamadığımızı söyleyebilirim. Geçen yıllarda bizler Belediye Başkanı olarak eğitim kurumlar ağının optimizasyonu ve okulların kapatılması gibi ağır bir ödevle yükümlü kılındık. Artık bu sürecin üstesinden gelinmiş olunması için dua ediyorum” dedi.

Kırcaali Belediye Başkanı, “Geçen yıllarda eğitim benim ve ekibim için sürekli bir öncelikti. Çeşitli işaretler vererek bu ilkeye uymaya çalıştım. Kutlama etkinliğinden sonra uzun yıllar Belediye Başkanı olarak Papaz ve Müftü ile birlikte kahve içtik. Bu yılki 3 Mart kahvesini Belediye Başkanı, Papaz ve Öğretmen bir araya gelerek içtik. Bu zaman içinde kendini ispatlamış sürdürülebilir bir etkileşim modelidir. Hepimiz umudumuzun öğretmenlerin eline teslim ettiğimiz çocuklarımızda olduğunu söylüyoruz. Öğretmenlerimize de en iyisini vermek için çaba gösterelim” diye konuştu.

Eğitim Sendikası tarafından başkentte düzenlenen törenle Yılın Öğretmeni Yarışması’nda dereceye giren isimler açıklandı. Ülke çapından öğretmenler ve okutmanlara eğitim, kültür ve sendikacılık alanında verdikleri üstün hizmetten dolayı Stoyan Mihaylovski ödülleri verildi. Törende Podkrepa İş Konfederasyonu Onursal Başkanı Dr. Konstantin Trençev, Konfederasyon Yürütme Kurulu Üyeleri, milletvekilleri, bakanlar, Eğitim ve Bilim Bakanlığı’ndan uzmanlar, sosyal ortaklar hazır bulundular.

Kaynak: Kırcaali Haber

Read Previous

Destansı Vole Golleri !!!

Read Next

Hırvat ve Karadağlılar, Kosova Anayasası’na dahil edilecekler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *