Köprü Gençlik Okulu 2021 Projesi kapsamında öğrencilere “Uluslararası Öğrenci Faaliyetleri ve Öğrencilik Hayatında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar” konulu online konferans verildi.

8 Mayıs tarihinde Köprü Gençlik Okulu projesi kapsamında Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu – UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat ile “Uluslararası Öğrenci Faaliyetleri ve Öğrencilik Hayatında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar” konulu online seminer düzenlendi.

UDEF’in kuruluşu, vizyonu, misyonu ve çalışmaları hakkında bilgiler veren Dr. Mehmet Ali Bolat, medeniyetimizde yer alan ensar ve muhacir kavramlarından ilham alarak faaliyetlerine devam ettiklerini vurguladı.

İyilik, yardımlaşma, dayanışma, tanışma temelinde sağlam ilişkiler kurmanın önemine değinen Bolat, günümüzde kişiler arası ve kültürler arası güvene dayalı iş birliğin tesis edilmesinin önemine dikkat çekti.

Mehmet Ali Bolat öğrencilik hayatında dikkat edilmesi gereken hususları sıralarken, tecrübelerinden hareketle gençlere kendilerini geliştirmelerine yönelik şu tavsiyelerde bulundu; okumak, dinlemek, seyahat etmek, istişare etmek ve risk almak.

Seminer soru cevap faslıyla son buldu.

Önceki Haber

Ohri’de balkondan düşen genç hayatını kaybetti

Sonraki Haber

Hırvatistan, Pazar günleri çalışmayı yasaklamayı planlıyor