Kosova Demokratik Türk Partisi KDTP, Vjosa Osmani’nin Cumhurbaşkanı seçilmesi vesilesiyle bir tebrik mesajı yayımladı.

KDTP’nin tebrik mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Bugün Kosova Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı üçüncü tur seçimlerinde Meclisin oylarının nitelikli çoğunluğunu alarak, Kosova Cumhurbaşkanı seçilen Vjosa Osmani’yi en içten dileklerimizle kutlar; Kosova Cumhuriyeti’nin birliğini, bütünlüğünü ve anayasal gücünü temsil edecek yeni görevlerinde başarılar dileriz.

Kosova Cumhuriyeti’nin daha önce hiç olmadığı kadar ihtiyaç duyduğu birlik ve beraberliğin sağlanması, siyasi istikrar ve barışın gözetilmesi gereken bu dönemde, seçilen yeni Cumhurbaşkanı sayın Vjosa Osmani’ye büyük sorumluluklar düşmektedir.

Kosova Cumhuriyeti çıktığı 14 Şubat Erken Parlamento Seçimlerinden sonra hükümetini kurmuş, ardından Cumhurbaşkanlığı seçimini de tamamlayarak yürütme organlarını böylece oluşturabilmiştir. Bundan sonraki süreçte Kosova’yı hem içerde hem dışarda çok fazla çalışma ve sorumluluk beklemektedir. Yurtiçi, bölgesel ve uluslararası gündemi oldukça yoğun olacak Kosova, bundan sonra yasama ve yürütme organlarının ciddi çalışmalarıyla bu süreçlerde başarılı bir şekilde yönetilmeyi beklemektedir.

Yeni Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani, milletin iradesi ve sevgisinin bir göstergesi olarak gönüllerde yer edinmiş olması ve bugüne kadar ki çalışmalarıyla takdir görmesinin sonucunda, en fazla oy alan aday olarak Kosova Cumhuriyeti tarihe geçmiştir.

Partimiz adına kendilerine yeni görevlerinde kolaylık ve başarılar diliyoruz. Tüm Kosova halkına hayırlı olsun!”

Önceki Haber

Bulgaristan’da sandıktan yeniden koalisyon çıktı

Sonraki Haber

Sokağa çıkma yasağının 20:00’dan başlaması görüşülüyor