Kosova Demokratik Türk Partisi KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka, 14 Şubat’ta düzenlenecek olan erken genel seçime yönelik görüntülü bir mesaj yayımladı.

KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Değerli vatandaşlarımız, bildiğiniz üzere, Kosova Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi’nin vermiş olduğu karar doğrultusunda, Ülkemiz, 14 Şubat 2021 tarihinde sandık başına gidecektir. Kosova Demokratik Türk Partisi olarak, Gayemiz ve dileğimiz bu seçimlerin (gerçekleştirilecek olan Parlamento seçimlerinin),ülkemizde birliğin, istikrarın, demokrasinin ve insan haklarının daha güçlü temeller üzerine inşaa edilmesine öncü olmasıdır.

Kıymetli vatandaşlar, Kosova Demokratik Türk Partisi, değerler ve ilkeler üzerine inşaa edilmiş, gücünü tamamen halktan alan, kişisel ya da parti çıkarı için değil, toplumun ve ülkenin istek ve arzularına göre hareket eden bir siyasi partidir.

Sizlerden aldığımız bu güç ve destek ile, her seçimde olduğu gibi, 14 Şubat seçimlerinde de Partimiz, kendi kurucu ilkelerine bağlı kalarak, aynı hassasiyet ve milli duygularla bu önemli görevi üstlenmeye hazırdır.

KDTP bugünün ve yarının güvencesidir. KDTP, tecrübeli, dinamik, akılcı kadrolarıyla, ‘üzerinden hiç çıkarmadığı temsiliyet gömleğiyle’, bu seçimlerde de sizlerin ‘siyasi tercihi’ olmaya hazırdır. Bu seçim inancın ve güvenin, eskisinden daha güçlü olduğunu gösteren bir seçim olacaktır.

Hiç şüphe yok ki siz değerli seçmenlerimizin desteğiyle, KDTP sandıkta gücünü ortaya koyacak, siyasal sahnede arzu ettiği hedeflere ulaşacaktır.

Sevgili Vatandaşlarımız;

KDTP bizatihi milletin kurduğu, istikametini milletin belirlediği bir partidir. Yine bu doğrultuda Parti olarak gerçekleştireceğimiz çalışmalarda; Ülkemizin ve toplumumuzun gelişmesi ve kalkınmasına, daha refah ve adil bir düzen içinde yaşamasına, siyasi istikrarsızlıktan demokratik olgunlaşmaya, istikrarın temini için yeni politikalar üreterek yapıcı bir rolden asla taviz vermeyeceğimizi bildirmek isteriz.

KDTP her zaman birlik ve bütünlükten yana tavır almıştır. KDTP tüm toplum kesimlerinin başvurabileceği bir parti konumundadır. Önümüzdeki seçimlerde de bunu yaşatmaya ve güvencesi olmaya devam edeceğimizden hiç şüpheniz olmasın.

Değerli Vatandaşlarımız;

14 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşecek olan Parlamento seçimlerinin, ilk olarak ülkemize ve toplumumuza hayırlara vesile olmasını temenni eder, en kısa sürede siz değerli seçmenlerimizin karşısına, toplumumuz ve partimize en iyi şekilde adaylarla çıkacağımızı bildirmek isteriz.

Sağlıcakla kalın.”

Kosovaport

Önceki Haber

Yunanistan’da 45 bin 463 kişi Kovid-19 aşısı yaptırdı

Sonraki Haber

Son 24 saatte maske kullanmayan 302 kişiye ceza kesildi