Kosova Demokratik Türk Partisi KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka, sağlık sektöründe hizmet veren  sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi.

Sağlık çalışanları ile buluşmalaya, Prizren Milletvekili adaylarıyla da katıldı.

Gerçekleşen toplantıda son dönemlerde yaşanan Pandemi süreci, yaşadıkları olumsuzluklar, partiden beklentileri ve gelecekte ne gibi ortak çalışmalar yapılabileceği konuları başlıca gündem maddelerini oluşturdu.

Gerçekleşen buluşmada konuşan KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka “İlk olarak sizlere son dönemlerde geçtiğimiz zor dönemlerde göstermiş olduğunuz özverili çalışmalardan dolayı, Partimiz ve Toplumumuz adına çok teşekkür etmek istiyorum. Sizlerin çalışmaları olmasaydı belki bugün çok daha zorlu bir dönemin içinden geçebilirdik. Bu bağlamda bu süreç dahilinde ve haricinde Parti olarak sizlerle ortak çalışmalar içinde yer alabilmek en büyük hedeflerimizden biri. Bunun üzerinde yapmakta olduğumuz ve ileride yapmak istediğimiz çalışmalar mevcut. Çünkü Parti olarak siz değerli Sağlıkçılarla ortak paydamız insan ve toplumun her kesimine açık olmamızdır. Çünkü biliyoruz ki, sağlık dil, din, ırk ayırt etmeksizin herkesin ortak sorunudur. Bu bilinçle hareket ettiğimizi ve sağlık alanına çok büyük önem atfettiğimizi, bir kez daha sizlerin huzurunda tekrarlamak istiyorum. Yapacağımız çalışmalarda, sağlık çalışanlarımızın daha fazla profesyonelleşmesi, yurt içi ve yurt dışı çalışmalarına daha fazla katılabilmesi, ekipman desteğinin sağlanması yanı sıra sağlıkçıların gelir düzeyinin istenilen düzeye getirilmesi gibi birçok farklı alanda girişimlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Burada Türkiye Cumhuriyeti’nin bizlere sunmuş olduğu sağlık destekleri için de teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Önümüzdeki dönemde bu ortak çalışmayı bir üst noktaya taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Önceki Haber

TBMM Başkanı Şentop ve beraberindeki parlamento heyeti Arnavutluk’u ziyaret edecek

Sonraki Haber

Rusya’da binlerce kişi muhalif Navalnıy’ın tutuklanmasını protesto etti