Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı Fikrim Damka, Prizren’de Türkçe eğitimde görevli öğretmenlerle bir araya geldi.

Oldukça yoğun bir katılımın olduğu toplantıda ana sınıflardan, lise eğitimine kadar birçok önemli konu hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Buluşmada konuşan KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka, “Eğitim Parti olarak yoğun mesai harcadığımız bir alan. Eğitimin gelecek nesillerimiz için ne denli önemli olduğunun farkındayız. Hiç şüphesiz parlak nesillerin yetişmesinde en büyük emek verende yine öğretmenlerimizdir. Bu yüzden Parti olarak her zaman öğretmenlerimizin yanında olduk. Kendi alanlarında en iyi şekilde hizmet verebilmeleri için elimizden gelen bütün imkanları sağlamaya çalışıyoruz. Yurt dışı eğitim seminerlerinden tutun da, kitap desteğine kadar öğrenci ve öğretmenlerimizin yükünü hafifletmek için durmadan çalışıyoruz. Bu çerçevede Türkçe eğitim ve Türkçemizin yaşatılması için siz değerli öğretmenlerimize büyük görev düşüyor. Bu yüzden Parti ve öğretmenler el ele bu yolda ne kadar koordineli çalışırsak, o denli başarılı olacağımıza inanıyorum. Bu yüzden önümüzdeki dönemde Partimize sahip çıkarak, hep birlikte bu işbirliğini daha ileri bir noktaya taşımaya davet ediyorum” dedi.

Kosovaport

Önceki Haber

Bosnalı hayırsever kadın, göçmenlere ‘annelik’ yapıyor

Sonraki Haber

Son 24 saatte maske kullanmayan 509 kişiye ceza kesildi