Kosova Demokratik Türk Partisi KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka, Facoobok’tan canlı olarak yayınlanan “Türkçe Eğitimi Teşvik Projesi Dijital Tanıtım Programına” katıldı.

Proje, YTB, T.C. Büyükelçiliği, KDTP ve Kosova Türk Öğretmenler Derneği’nin ortak çalışmaları neticesinde hayata geçti.

Düzenlenen canlı yayında konuşan Genel Başkan Fikrim Damka: “İlk olarak desteklerinden dolayı YTB Başkanı Abdullah Eren’e, T.C. Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar’a bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Sizlerin destekleri olmasaydı bu projeyi bu hızda başlatmamız mümkün olmayabilirdi.
Bu destek projesi Kosova’da Türkçe Eğitim gören, bütün 1. Ve 2. Sınıflardaki öğrencileri kapsamaktadır. Ayrıca Türkçe eğitim gören öğrenci sayısı az olduğundan dolayı, Gilan, Dobruçan ve Mitroviça’da 9. Sınıfa kadar bütün öğrencilere burs desteği verilecektir. Öğrencilerimizin ihtiyaçlarına bir nebze de olsa destek sunmak bizleri oldukça büyük memnuniyet yaratmaktadır. Çalışmalarımızı daha özverili sürdürmemize vesile oluyor. Bu topraklarda Türkçe eğitimin yaşatılması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Ailelerden aldığımız tepki de bu yöndedir. Kendilerinden birçok teşekkür mesajı aldık. Bende buradan bir kez daha başta Çocuklarını Türkçe Eğitime gönderen ailelere, bu projenin hayata geçmesinde emeği geçen bütün yetkililere teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Kaynak: Kosovaport

Önceki Haber

Atina’da öğrencilerden protesto gösterisi

Sonraki Haber

Devlet İstatistik Kurumu sayımlarla ilgili detayları bugün açıklayacak