KATP Genel Başkanı Bütüç, Kosova Türkleri Yardımlaşma Vakfı’nı ziyaret etti

Mamuşa merkezli Kosova Adalet Türk Partisi (KATP) Genel Başkanı Arif Bütüç, Kosova Türkleri Yardımlaşma Vakfını ziyaret ederek, Vakıf çalışmalarının övgüye değer olduğunu değerlendirdi.

Bütüç, sosyal medya hesabı üzerinden konuya ilşikin yaptığı paylaşımda, “Kosova Adalet Türk Partisi olarak çalışma arkadaşlarım ile birlikte Kosova Türkleri Yardımlaşma Vakfını ziyaret ettik.

Vakıf başkanı Buyar Morina, yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek sağlam adımlarla Kosova genelinde soylu çalışmalar yapıldığını belirti.

Vakıf yönetiminde genç ve Türkiye mezunu olan Emre Şala, eğitimin halkımız ve geleceğimiz için büyük önem taşıdığını belirterek bu konuda yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdiler. Kosova Türkleri Yardımlaşma Vakfı ziyaretinde bulunmaktan mutlu olduğumuzu ve yapılan çalışmaları başta Başkanı ve yönetim kurulunu en kalbi duygularımız ile tebrik ediyoruz. Bütün Mamuşa halkına ve Vakıf yönetimine Türkiye’nin ve Reisi Cumhurun selamlarını ilettik…Kosova genelinde ve Mamuşa da Vakıf  çalışmalarının övgüye değer olduğunu ve Allah yar ve yardımcıları olsun inşallah…İlgi ve yakın alaklarından dolayı Kosova Türkleri Yardımlaşma Vakfı yönetimine teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Kosovaport

Read Previous

Halkbank, Sırp başantrenör Slobodan Kovac ile anlaştı

Read Next

Türk Mutfağı Haftası kapsamında Hatay yemekleri Belgrad’da tanıtıldı