Kate Burns: “VMRO-DPMNE Özel Savcının Çalışmalarına Açık Destek Vermelidir”

Amerika Birleşik Devletleri’nin Viyana’daki AGİT Daimi temsilcisi Kate Burns, iktidardaki VMRO DPMNE’ye çağrıda bulunurak özel savcının bütün aşamalardaki çalışmalarına açıkça destek vermesi gerektiğini savundu.

Nova TV’nin yaptığı açıklamada Kate Burns, “Amerika Birleşik Devletleri, siyasi krizden çıkış için en iyi yol olan Pırjino Anlaşması’nın uygulanmasını selamlamaktadır. Ayrıca, Başbakan Nikola Gruevski’nin de istifasını selamlıyoruz. Ancak anlaşmadan birçok taahhütler yerine getirilmedi. Örneğin, Meclisin Soruşturma Komisyonu’nun çalışmaları. Söz konusu komisyonun istihbarat servisinin reformunu önermesi gerekiyordu. Reformlar gerşekleştiğinde, yasalara aykırı davranan kişilerden siyasi sorumluluk talep edilme fırsatları doğacaktı” dedi.

VMRO-DPMNE ve liderlerinin, özel savcının çalışmalarına yönelik olumsuz açıklamların endişe verici olduğunu belirten Kate Burns, “Oybirliği ile atanmasını kabul eden tüm siyasi partilerin, özel savcının bütün aşamalardaki çalışmalarını desteklemeleri çağrısında bulunuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Read Previous

Üsküp Ağzıyla, ”Oldum Şef…” (Video)

Read Next

Furkan Çako, World Tourism Forum’da Makedonya’daki Turizm Fırsatlarını Tanıtıyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *