Kasami: Dimitrievski bakanlıklarda Arnavut bayrakları hakkında konuşmamalı

Kuzey Makedonya’da hükümet koalisyonunu oluşturan Besa Hareketi Genel Başkanı Bilal Kasami, ZNAM Genel Başkanı Maksim Dimitrievski’nin bakanlıklarda Arnavut bayrağının kullanılmasına ilişkin açıklamasına tepki gösterdi.

Kalkandelen Belediye Başkanı ve Besa Hareketi Genel Başkanı Bilal Kasami, Kalkandelen bölgesinde düzenlenen bir etkinliğin ardından medyaya yaptığı açıklamada, ZNAM lideri Maksim Dimitrievski’nin, eğer VLEN’in yönettiği bakanlıklarda Arnavut bayrağının kullanılmaya devam edilmesi halinde hükümetten ayrılacağına ilişkin açıklamasına ilişkin yorumda bulundu.

Dimitrievski’nin bu konuda konuşmaması gerektiğini kaydeden Kasami, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ulusal bayrağın ne zaman ve nasıl kullanılacağını belirleyen Dimitrievski değil. Koalisyon ortağının, bu durumda ZNAM başkanının, seçim öncesi söylemden çıkıp artık hükümetin bir parçası olduğumuzu ve vatandaşların çıkarı için çalışmamız gerektiğini anlamasını diliyoruz. Biz, bu ülkenin Arnavut vatandaşları olarak, Makedon toplumunun vatandaşlarına kimliklerini koruma konusunda saygı duyuyor ve destekliyoruz ve aynı şeyi Makedon vatandaşlarından da Arnavutların kimliklerini koruma konusunda desteklemelerini bekliyoruz, ulusal bayrak bunun önemli bir parçası.”

Read Previous

Türkiye A Milli Futbol Takımı çeyrek final için Avusturya ile karşılaşıyor

Read Next

Türkiye çeyrek finalde