Kars’ta Dünya Postacıları Yarıştı, Makedonyalı Bledar Mesi üçüncü oldu

Türkiye Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, “PTT, ülkemizin köklü bir kurumu. Geçmişte İstiklal Savaşı’nda da her yere haber gönderen ve İstiklal Savaşı’nın kazanılmasında katkısı olan bir kuruluşumuz. Bu kuruluşumuz kaderine terk edilmişti ve artık yok olacaktı.

Bu yıl 45’incisi düzenlenen “Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yürüyüş Yarışması”, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan ve Posta ile Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik’in katılımıyla Kars’ta, valilik binası önünde gerçekleşti.

Türkiye’den 8, Kosova’dan 11, Bulgaristan’dan 9, Romanya’dan 11, Makedonya’dan 12, Bosna Hersek ve Arnavutluk’tan 8 olmak üzere toplam 67 sporcunun katılımıyla bayanlar ve erkekler kategorisinde düzenlenen yarışmanın startını Bakan Arslan verdi.

Bayanların 5 bin metre, erkeklerin ise 10 bin metrede yürüdüğü yarışma çekişmeli geçti. Dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele eden sporcuların bazıları fenalaşarak baygınlık geçirdi. Yarışmayı tamamlayamayan sporcular, 112 Acil Sağlık Ekiplerince ambulansa alınarak müdahale edildi.

Bakan Arslan, yarışmanın ödül töreninde yaptığı konuşmada, yarışmanın Kars’taki birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuna uygun olarak centilmence geçmesinin kendilerini memnun ettiğini bildirdi.

PTT’nin 176. yıl dönümünü kutladığını hatırlatan Arslan, şöyle konuştu:

“PTT, ülkemizin köklü bir kurumu. Geçmişte İstiklal Savaşı’nda da her yere haber gönderen ve İstiklal Savaşı’nın kazanılmasında katkısı olan bir kuruluşumuz. Bu kuruluşumuz kaderine terk edilmişti ve artık yok olacaktı. Ama AK Parti Hükümetimiz, Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımızın desteğiyle PTT adeta küllerinden doğdu. Ülkenin en önemli kuruluşlarının başında yer aldı. Banka olmayan bin 480 ilçe, kasaba, belde ve köye banka hizmeti götürdü. Bu bölgelerdeki insanlarımızın hizmetini görür hale geldi. Ayda 27 milyon işlem yapıyorlar. Adeta kaderine terk edilen bir kurum bu hale geldi.”

Yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerini Bakan Arslan, PTT A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Bozgeyik, AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ve Kars Valisi Rahmi Doğan takdim etti.

Takım halinde Romanya’nın 1’inci, Türkiye’nin 2’inci ve Makedonya’nın 3’üncü olduğu erkekler kategorisindeki ferdi sonuçlar şu şekilde:

1- Hanifi Çobanoğlu ( Türkiye)

2- Costescu Vasıle Claudıu ( Romanya)

3- Bledar Mesı ( Makedonya)

Takım halinde Türkiye’nin 1’inci, Bulgaristan’ın 2’inci ve Romanya’nın 3’üncü olduğu kadınlar kategorisindeki ferdi sonuçlar ise şu şekilde:

1- Arsıne Andreea ( Romanya)

2 – Yeliz Ay Yıldız ( Türkiye)

3- Radosveta Stoyanova Sımeonova ( Bulgaristan)

Kaynak: AA

Read Previous

Makedonya ile Türkiye arasındaki saat farkı ikiye çıktı

Read Next

UÇK üyelerinin cezalandırılması protesto edilecek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *