Kuzey Makedonya Hükümeti, bugünkü olağan 115. oturumunda, ülkedeki mevcut epidemiyolojik duruma uygun olarak, Bulaşıcı Hastalıklar Komisyonu’nun önerisi üzerine yeni kararlar aldı.

Hükümet, Bulaşıcı Hastalıklar Komisyonu’nun önerisi üzerine aşağıdaki yeni kararları aldı:

– Tesislerin kapalı bölümünde alan kapasitesinin %50’sine kadar seminer, eğitim, kurs, toplantı, çalıştay, konferans vb. etkinlik düzenlemeye izin verilmektedir.

– Barlarda ve gece kulüplerinde ayrıca kutlamalar (kutlamalar, düğünler, doğum günleri, vb.) için kayıtlı işletmeler kapalı bölümlerinde %50 kapasiteyle çalışılabilir.

– Kapalı ve açık alanlara giriş için ise şu belgelerden biri talep edilecektir:

14 Kasım 2021’e kadar KOVID-19’a karşı en az ilk aşı dozunu almak ve 15 Kasım 2021’den itibaren KOVID-19’a karşı iki doz aşı alındığına dair belge ya da İyileşme gününden itibaren son 45 gün içinde KOVID-19’u geçtiğine dair sertifika / onay belgesi gerekmektedir.

Buna uygun olarak Hükümet, nüfusun sağlığını bulaşıcı hastalık KOVID-19’dan korumak için önleyici tavsiyeler, geçici önlemler, sıralı önlemler, amaçlı protokoller, planlar ve algoritmalar hakkındaki Kararı değiştiren bir Karar kabul etti.

Önceki Haber

Bosna Hersek Meclisi Savunma Bakanı Podzic’in görevden alınmasını kabul etmedi

Sonraki Haber

ABD’de her inançtan ibadethanelere yapılan saldırılar 2021’de arttı