“Kamuda maaşlar iyi kurulmuş bir sisteme göre artacak”

Kuzey Makedonya Maliye Bakanı Fatmir Besimi, kamu görevlilerinin maaşlarının iyi kurulmuş bir sisteme göre artacağını söyledi.

Maliye Bakanı Fatmir Besimi bugün gazetecilere yaptığı açıklamada, kamu sektöründeki maaşların, halihazırda aktif olarak çalışılan iyi kurulmuş bir sisteme, yani kamu sektöründeki herkesi kapsayacak bir metodolojiye göre artacağını belirtti.

Besimi, “Gelecek yıla kadar maaşlar dondurulmuyor ve bu yıl kamuda geçen sene çıkardığımız kanunla sistemsel çözüme göre asgari ücrete uymak için maaşlara zam yapıldı. Altı ayda bir kısmi müzakerelerin değil, tüm kamu çalışanları için adil çözüm zamanı.” değerlendirmesinde bulundu.

Hiçbir durumda ücretlerin dondurulmasından söz edilmediğini kaydeden Besimi, “Aksine son üç dört yıldır tüm kamu sektöründe, eğitimde, sağlıkta, güvenlik yapılarında, teftişlerde, yargıda ücretlerde bir artış yaşandı. , savcılık, gerekli gördüğü her yerde, her yıl maaşlara yukarı yönlü düzeltme yaptı. Ve şimdi herkes için geçerli olacak tek bir sistem çözümü üzerinde çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Read Previous

Bosna Hersek Federasyonu Vergi İdaresi FETÖ bağlantılı okulların vergi borcunu açıkladı

Read Next

Kosova’da “Expokos” inşaat, enerji ve makine fuarı başladı