Kamu Temizlik Şirketi çalışanlarının maaşlarına zam yapıldı

Kamu Temizlik Şirketi Müdürü Zuhdi Enuz, 100 günlük çalışmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kamu Temizlik Şirketi Müdürü Zuhdi Enuz, bugün düzenlediği basın toplantısında, milyonlarca borcu olan kurumun bugün pozitif bütçeyle çalıştığını söyledi.

Kamu Temizlik Şirketi çalışanlarının maaşlarına 16 yıl sonra zam yapılacağına dikkati çeken Enuz, “Önümüzdeki Nisan maaşı ile birlikte kararı hemen uygulamaya başlayacağız ve bu tarihi artışın Şirketin yönetim dönemimde gerçekleşmesinden çok memnunum, çünkü bence Kamu Temizlik Şirketi çalışanları gerçekten çalışmalarının gerektiği gibi değerlendirilmesini ve ödüllendirilmesini hak ediyor.” diye konuştu.

100 gündür yönettiği şirketteki mevcut duruma da değinen Enuz, 2021 Faaliyet Raporuna göre eski yönetim döneminde 43 milyon denarlık, tedarikçilere ödenmemiş borçlar, geç ödemeler, süresi dolan para birimleri vb. büyük bir kayıp yaşandığını vurguladı.

Enuz, “Şirket müdürü olduktan 100 gün sonra, finansal sonuçlara ilişkin Üç Aylık Rapora göre, alacakların çoğunun ödendiği ve 2022’nin ilk çeyreğini olumlu bir finansal sonuçla kapatıyoruz. Çalışanların maaşlarını her ayın ilk haftasında ödendiğini de özellikle altını çizmek isterim.” ifadelerini kullandı.

Enuz, şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Bayan Yuliyana Spirovska’ya, Yönetim Kurulunun tüm üyelerine ve tüm bu süreçte desteklerinden dolayı Üsküp Büyükşehir Belediyesi Başkanı Danela Arsovska’ya teşekkür etti.

Read Previous

Yunanistan’da son bir yılda ikinci kez asgari ücrete zam: Toplam artış yüzde 10’a yaklaştı

Read Next

Bulgaristan Turizm Bakanı Prodanov’dan ülkeye gelen Ukraynalılara ilişkin açıklama