Kamu çalışanları bugünkü protestosunu Enformasyon Toplumu ve Yönetim Bakanlığı’nda yaptı

Makedonya Sendikalar Federasyonu (SSM) üyeleri grevlerine bugün Enformasyon Toplumu ve Yönetim Bakanlığı önünde devam etti.

Makedonya Sendikalar Federasyonu (SSM) üyeleri kamu sektörü çalışanlarının maaşlarına ya değişiklik yoluyla ya da genel toplu sözleşme yoluyla her işçi için 2 bin 806 denarlık lineer maaş artışı talep ediyor.

Makedonya Sendikalar Federasyonu (SSM) bugün, SSM başkanlığının vaat edilen 2.806 denarlık doğrusal ücret artışının 1 Temmuz’a kadar yerine getirilmesini talep ettiği Enformasyon Toplumu ve Yönetimi Bakanlığı önünde protesto faaliyetlerine devam etti.

SSM Başkanı Darko Dimovski, “Enformasyon Toplumu ve Yönetimi Bakanlığı, tüm çalışanların maaşlarının doğrusal olarak artırılması ve kamu sektöründe tüm işçiler için yüzde 30’dan yüzde 100’e rücu iadesi için 2.806 dinar için müzakere eden ekibin bir parçasıydı. Şimdi bakanlığın görüşmelere önderlik etmesi çağrısında bulunuyoruz.” diye konuştu.

Simovski, önümüzdeki günlerde de devam edecek olan grevin, maaşlardan sorumlu bakanlıkların yanı sıra yerel yönetimlerin kapılarında da yer alacağını belirterek, yarın Gostivar ve Ustrumca’ya ziyaret yapılacağını duyurdu.

Read Previous

İstanbul mayısta 33 ayın turist rekorunu kırdı

Read Next

NATO liderleri Madrid’de zirve oturumlarına başladı