Kuzey Makedonya’nın Kalkandelen şehrinde yaşayan Lisec Köyü İmamı Arsim İdrizi, bugün şehir merkezinde tek başına son dönemlerde Fransa’da artan İslamofobik olayları protesto etti.

TİMEBALKAN

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olan Kalkandelenli 27 yaşındaki Arsim İdrizi, Fransa’yı protesto amacıyla taşıdığı kağıtta, “Ateşi söndüremeyeceğimi biliyorum, sadece O’na tarafımı belli etmek istedim – Karınca” ifadelerine yer verdi.

Taşıdığı kağıtta aynı zamanda Fransızca olarak, “Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sav) ayakkabılarının kokusu tüm Fransız parfümlerinin kokusundan daha değerlidir.” yazısını yazdı.

Macron’u milletçe protesto etmeye teşvik için tek başına eylem yaptığını kaydeden İdrizi, Fransa’nın düşmanlık yaptığını söyledi.

Eski zamanlarda Endülüs’te Müslümanlar katledilirken Doğu’daki Müslümanların önemli olmayan fıkhi meselelerle uğraştığını belirten İdrizi, “Bazen bütün mumları yakmak için bir mum yeterlidir. Ben o mum olmak istiyorum. Ama maalesef Makedonya’da sosyal medya dışında pek emek verilmiyor. Balkanlarda tarih değil yanlışlar tekerrür ediyor.” ifadelerini kullandı.

Önceki Haber

Kosova tarım üreticileri Tarım Bakanlığını protesto etti

Sonraki Haber

Son 24 saatte maske kullanmayan 830 kişiye ceza kesildi