Kalkandelen’de silahlı çatışma: 1 kişi öldü

Dün akşam Kalkandelen’de gerçekleşen silahlı çatışma Demokratik Bütünleşme Birliği (BDİ) üyesi Neip Recepi hayatını kaybetti.

Dün akşam Kalkandelen’in Mala Reçica köyünde gerçekleşen silahlı çatışma Demokratik Bütünleşme Birliği (BDİ) Kumanova şubesi üyesi Neip Recepi hayatını kaybetti. Olayla ilgil şu ana kadar 4 kişi gözaltına alındı. BDİ Genel Merkezi yakınlarında gerçekleşen silahlı çatışma görgü tanıkları, Neip Recepi’nin kardeş Sabri Recepi’nin de yaralandığını söyledi.

Kalkandelen Cumhuriyet Savcılığı, Mala Reçica’da iki grup arasında çıkan çatışmada bir kişinin hayatını kaybettiğini ve birkaç kişinin yaralandığını açıkladı. Olayın gerçekleşmesinin nedenleri hala bilinmezken aydınlatılması için çalışmalar sürdürülüyor.

MIA’nın Kalkandelen muhabirine göre olay, Mala Reçica’daki “Şpar Market” in yakınında oldu. Silahlı çatışma saat 18:20’de, Kumanovo plakalı bir aracın başka bir aracın yolunu kesmesiyle sözlü tartışma başladı, tartışma alevlenerek silahlı çatışmaya dönüştü.

İçişleri Bakanlığı bugün, Mala Reçica’daki olayla ilgili daha fazla detay paylaşmak üzere basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

BDİ’den olayın partiyle ilgili bir olay olduğuna yönelik iddialara yalanlama geldi.

 

Read Previous

Makedonya’da çekilen Bal Kaymak filmi 18 Mayıs’ta izleyiciyle buluşacak

Read Next

Türkiye-Kosova ilişkilerini nasıl bir gelecek bekliyor?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *