Kalkandelen’de “Filistin Konferansı” düzenlenecek

Kuzey Makedonya’nın Kalkandelen şehrinde Alaca Derneği ve Kudüs Bilinci Derneği iş birliğinde “Filistin Konferansı” düzenlenecek.

Kuzey Makedonya’nın Kalkandelen şehrinde Alaca Derneği ve Kudüs Bilinci Derneği iş birliğinde 9 Mart Cumartesi günü saat 19:30’da Gaffar-Konak Salonu’nda “Filistin Konferansı” düzenlenecek.

Yönetmen Tülay Gökçimen ve araştırmacı yazar Emine Çınar Filistin’i konuşmak, Gazze’nin gerçekleri ile buluşup buluşturmak üzere Türkiye’den Kalkandelen’e gelecek.

Alaca Derneği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Tülay Gökçimen, İslam Dünyasında yaşanan mezalimi bütün çıplaklığıyla ortaya koymak amacıyla birçok belgesele imza atmış, ömrünü ezilenlerin ve sessizlerin sesi olmaya adamıştır.

Tülay Gökçimen aynı zamanda Dünyada yaşanan hak ihlallerini yaptıkları multimedya içerikleriyle anlatmaya çalışan Human Movie Team’in de kurucusudur.

Emine Çınar İslam Coğrafyası ile yakından ilgilenen bir yazar olarak bu coğrafyanın derdi ile dertlenmiş, yaptığı tercüme çalışmaları yazdığı makalele ve kitaplar aracılığı ile İslam ülkelerinin uğradığı haksızlık ve zulmü duyurmaya çalışmıştır. Bugün Kudüs konusunda Insanlığı bilinçlendirme çalışmalarında aktif rol almaktadır.”

Read Previous

Uluslararası Balkan Üniversitesi, Yapay Zeka Mühendisliği Bölümü Açtı

Read Next

Murat Paşa Camii’nin Ramazan programı açıklandı