Kalkandelen Bratsvo-Migyeni İlköğretim Okulu Türkçe Eğitim Öğretmenleri, “Bir Yaz Bin Gelecek” temalı yaz okulu projesini hayata geçiriyor.

TİMEBALKAN ÖZEL

Bratsvo-Migyeni İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Sema Yusuf Recepi yaptığı açıklamada, “Bir Yaz Bin Gelecek” projesinin Türkçe öğretmenleri tarafından hazırlanıp yürütülen bir yaz okulu projesi olduğunu söyledi.

Söz konusu projenin Kalkandelen’de ilk kez yapıldığını ve bu tür projelerin devam etmesi gerektiğini belirten Sema Yusuf Recepi, “Kalkandelen TGK şubesi desteğiyle birlikte, biz öğretmenlerin kendi imkanlarımızla gerçekleştirdiğimiz bu projenin tarafımızdan çocuklarımıza verilebilecek değerli bir hediye olduğunun kanaatindeyiz. Büyük ilgi duyulmasına rağmen, salgın şartlarından dolayı, projemizi 25 öğrenci ile gerçekleştirmekteyiz.” ifadelerini kullandı.

– Yaz Okulu’nun temel amacı çocukların gelişimine katkıda bulunmak

Yaz okulunun temel amacının çocukların gelişmesine katkıda bulunmak olduğunu altını çizen Recepi, “Projenin diğer bir amacı da okul proğramında işlenen konuları pekiştirmek ve daha ileri seviyeye taşıyarak gelecek okul yıllarına hazırlamaktır. Öğrencilerimizin heyecanla ve istekle katıldıkları ders ve aktivitelerimizin aslında ne kadar gerekli olduğunu göstermiştir. Ayrıca, velilerin gösterdikleri ilgiden dolayı onlara teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Kalkandelen’deki Türk öğretmenleri olarak bu topraklarda Türkçeyi yaşatmak için her türlü gayreti göstermeye devam edeceklerinin altını çizen Sema Yusuf Recepi, “Çocuklarımızın aslında geleceğimizi temsil ettiklerini göz önünde bulundurarak, gayemiz onların eğitimini günümüzün çağdaş standardlarına uygun, yenilikçi ve modern yöntemlerle ileri seviyelere yükseltmektir.” diye konuştu.

Recepi, “Ciddi çaba ve fedakârlık gerektiren bu tür çalışmalarımızı devam ettirebilmek için her türlü desteğe açık olduğumuzu belirtir ve hayata koyduğumuz bu projede katkıda bulunan herkeze teşekkürlerimizi iletiriz.” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

Önceki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hırvatistan Başbakanı Plenkoviç’i kabul etti

Sonraki Haber

K. Makedonya’da bir günde 8 bine yakın vatandaş aşı oldu