Kalkandelen’de “Anadolu Mektebi” okumaları yapılıyor

Kalkandelen’de faliyet gösteren ve kurulduğu günden bu yana yaptığı faaliyetlerle büyük ses getiren ALACA Derneği, Anadolu Mektebi’ni Kalkandelen’e taşımakla bir ilke imza attı.

Alaca Derneği, başlatmış olduğu Anadolu Mektebi okumalarını; Burcu Ali, Nurdan Yusufi, Mensure İlyazi, Amine Recepi ve Melek Nuredini’ den oluşan öğretmen kadrosunun önderliğinde 3 grup halinde gerçekleştirmektedir.

Anadolu Mektebi eski bakan Sami Güçlü tarafından kurulmuş günümüzde ise yine Sami Güçlü’nün önderliğinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın bünyesinde faliyet göstermeye devam etmektedir.

Mektebin amacı farklı yaş guruplarindaki gençlerle akademik okumalar gerçekleştirerek özenle seçilmiş olan kitaplar aracılığı ile gençleri kendi öz kimlikleri ile buluşturmaktır. Bugün, Anadolu Mektebi kurucusu eski bakan Sami Güçlü, Anadolu Mektebi’ni Makedonya’ya taşımakta öncülük görevi üstlenen Balkan Üniversitesi Rektör yardımcısı Seyhan Murtezani, Türkiye Cumhuriyeti’nden gelen heyet ve gençlerle ALACA Derneği’ni ziyaret etti.

Görüşmede, ALACA Derneği’nin Anadolu Mektebi okumalarını gerçekleştiren öğretmenleri Nurdan Yusufi ve Burcu Ali okumalar hakkında Sami Güçlü ve Seyhan Murtezani ile fikir alışverişinde bulundu.

Kalkandelenli öğrencilerin de hazır bulunduğu görüşme gençler açısından heyecanlı geçti.

Read Previous

Yunanistan’ın geri sürdüğü 110 düzensiz göçmen Datça’da kurtarıldı

Read Next

Merhum yazar Suat Engüllü Prizren’de anıldı