Kalkandelen’de 5. kattaki bir dairede yılan çıktı

Kuzey Makedonya’nın Kalkandelen şehrinde 5. kattaki dairede yılan çıkarıldı.

Kalkandelen İtfaiyesi’nin müdahalesi ile dün akşam bir binanın 5. katındaki daireden yılan çıkarıldığı belirtildi. İhbarın dün 18:30 sularında “Borçe Koçovski” caddesindeki binadan yapıldığı belirtilirken kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yılanı kısa sürede yakalayarak apartmandan çıkarmayı başardı.

Kalkandelen İtfaiye görevlisi Uka Aliti konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bizi çok korkan bir kadın aradı. Kadına ekibimiz cevap verdi. Yılanları yakalamak için uygun bir aletimiz var ve yılanı onunla yakalayarak daireden çıkardık.” ifadelerini kullandı.

Şu ana kadar Kalkandelen’de avlu ve arabalardan yılan çıkardıklarını fakat dairede ilk kez yılan vakasıyla karşılaştıklarını kaydeden Aliti, “Havaların sıcak olması nedeniyle daha çok araçlarda ve bahçelerde yılanlar çıkıyor. Vatandaşlar pikniğe gittiklerinde doğada bıraktıkları için yılanlar en çok araçlarda bulunuyor. Vatandaşlar bizi arayıp yardım istiyor biz de arayacak başka kurum yok diyoruz ve bu yüzden müdahale etmemizi istiyorlar. Eldiven ve koruyucu ekipmanlarımız var.” diye konuştu.

2022 yılında bugüne kadar 7 kez vatandaşların çağrısı üzerine itfaiye ekipleri müdahale ederek yılanı çıkardı.

Read Previous

Bulaşıcı Hastalıklar Komisyonu, “maymun çiçeği” hakkında açıklamalarda bulundu

Read Next

Kurti, Yunanistan’ı Kosova’yı tanımaya davet etti