“Kalkandelen havasında tehlikeli gazlar yok”

Kuzey Makedonya Kriz Yönetim Merkezi Müdürü Stoyançe Angelov, Kalkandelen havasında tehlikeli gazlar olmadığını söyledi.

Kriz Yönetim Merkezi Müdürü Stoyançe Angelov, Kalkandelen’de eski bir fabrikada bu sabah 9:30 sularında çıkan yangınla ilgili düzenlediği basın toplantısında, Makedonya Ordusu’nun Atomik, Kimyasal ve Biyolojik Silah biriminin havada tehlikeli gaz bulunmadığını belirlediğini kaydetti.

Angelov, PM10 parçacıklarının varlığının arttığına dikkat çekti.

İçişleri Bakanlığı ve Ordu helikopterlerinin yangın söndürme çalışmalarına katıldığını söyleyen Angelov, helikopterlerin neden daha önce çalışmalara katılmadığı sorusuna şu yanıtı verdi:

“Binanın çatısı olduğu ve çatının altında levha olduğu için öncelikli olarak iki sebepten hareket etmiyoruz. Helikopter ne kadar su atarsa ​​atsın, çatıdan ve levhadan su geçemez. Helikopteri, yayılmasını sürdürmek için ateş hattını kesmeye yardımcı olabileceğini tahmin ettiğimizde kullandık. Yangının olduğu yerden yaklaşık yüz metre uzaklıkta muhtemelen patlayıcılar, patlayıcı gazlar, yani gaz veya diğer gaz türevleri içeren konteynerler vardır.Amacımız yangının yayılmasını durdurmak ve bence bu zaten başarıyla yapılıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Read Previous

Bosna Hersek’in Prijedor kentinde ‘Kurtuluş Günü’ provokasyonu

Read Next

“Kalkandelen’de okullar yarın eğitim sürecine devam edecek”