Kalkandelen Belediye Başkanı hükümetten yardım talep edecek

Kalkandelen Belediye Başkanı Bilal Kasami, dün gerçekleşen yoğun yağışların ardından şehirde yaşanan olumsuzlukların giderilmesi için hükümetten yardım talep edecek.

Kalkandelen’de Belediye Kriz Görevlileri, kentte yaşanan fırtına ve yerel düzeyde vatandaşların ve kurumların mülklerinde meydana gelen maddi hasar nedeniyle bir toplantı yaptı. Kalkandelen Belediye Başkanı Bilal Kasami, durumun aşılması için Hükümetten yardım isteneceğini bildirdi.

Kanalizasyon altyapısı alanındaki yetersiz yatırımların caddelerin, bulvarların ve kavşakların daha fazlasının tıkanmasına ve sular altında kalmasına neden olduğunu kaydeden Kasami, “Ne yazık ki, bu suyun bir kısmı evlerin bodrum katlarına, özellikle Tetovçanka, Teteks yakınlarındaki kısma ve şehrin aşağı kısmındaki tüm şehir alanına gitti. Durumda bazı kamu kurumlarını, okulları ve anaokullarını da su bastı. Kalkandelen Belediyesi bünyesindeki itfaiye ve kurtarma ekibiyle bu sabahtan beri müdahale ettiğimiz ve bazı sorunları çözmek üzere sahadayım. Vatandaşların bodrum katlarından su pompalamak için duruma müdahale ediyoruz.

Kriz Ekibi ayrıca, zararların tazmini, nehir yataklarının temizlenmesi ve sokakların temizlenmesi için Üsküp Büyükşehir Belediyesi’nden ve Hükümetten yardım istenmesini öngören bazı kararları da kabul etti.

Read Previous

AB liderleri, yarın Ukrayna, yaptırımlar, enerji ve gıda konularını görüşecek

Read Next

Kalkandelen’de bir fabrikada yangın