K. Makedonya’nın en genç hafızı Dijar İbraimi, hafızlık icazetini aldı

Kuzey Makedonya’nın en genç hafızlarından biri olan 10 yaşındaki Hafız Dijar İbraimi, dün düzenlenen törenle hafızlık icazetini aldı.

Üsküp’ün Haraçina ilçesindeki “Rezistenca” Camii’nde cuma namazı öncesinde düzenlenen icazet törenine İslam Dini Birliği (Diyanet İşleri) Başkanı Şakir Fetai, Üsküp Müftüsü Kenan İsmaili, Hafız Dijar İbraimi, hocası Hafız Abdülkerim Ebibi, hafızın babası ve aynı zamanda Haraçina Belediye Başkanı olan Ridvan İbrahimi, hocaefendiler, hafızların yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Aile adına konuşma yapan hafızın babası ve Haraçina Belediye Başkanı Ridvan İbraimi, büyük bir gurur ve duygu ile misafirleri selamladı.

Hafız Dijar İbraimi’ye farklı şekillerde yardım eden ve destekleyen herkese teşekkürlerini ileten Ridvan İbraimi, Hafız Abdülkerim Ebibi’nin çabasına özel vurgu yaptı.

Üsküp Müftüsü Kenan İsmaili de hafız ve hafız ailesinin bu kutsal yolculuktaki bağlılığını ve fedakarlığını takdirle karşıladı ve bunun hafız ailesinin, Haraçina’nın, müftülüğün ve tüm ümmetin gururu olduğunu belirtti.

Hafız Abdülkerim Ebibi yaptığı konuşmada hafızlık süreciyle ilgili bilgileri paylaştı.

Şakir Fetai ise konuşmasında hafız ve muhafız figüründen övgüyle bahsederek, caminin “Direniş” (Rezistenca) adını taşıması gibi hafızlığın da özveri ve direniş gerektirdiğinin altını çizdi.

Kapanış öncesi Hafız Dijar İbraimi son cüzün bir bölümünü okurken, Yusuf Zimeri hafızlık duasını gerçekleştirdi.

Program sonunda hafız Dijar İbraimi’ye hafızlık belgesi, plaket ve dizüstü bilgisayar verilirken, hocası Hafız Abdülkerim Ebibi’ye de teşekkür belgesi verildi.

Read Previous

Batı Trakya Türklerinin sorunları Uluslararası Af Örgütüne rapor edildi

Read Next

Kuzey Makedonya STK’ları AK Parti Çanakkale milletvekili Bülent Turan ile görüştü