Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) Genel Başkanı Erdoğan Saraç ve Türk Hareket Partisi (THP) Genel Başkanı ve milletvekili Enes İbrahim, Kuzey Makedonya’nın 30. bağımsızlık yıldönümü vesilesiyle mesaj yayınladı.

TMBH Genel Başkanı Erdoğan Saraç, Makedonya’nın hem vatan hem devletimiz olduğunu belirterek, “Bugün tam 30 yıl önce en yüksek oranla referanduma katılarak, yapıcı ve sadık unsur olduğumuzu herkese bildirdik. Bağımsızlık günümüz kutlu olsun, Cumhuriyetimiz ilel ebed yaşasın.” ifadelerini kullandı.

THP: Türk toplumunun devletine bağlılığı bizleri sevindirmektedir

THP Genel Başkanı ve milletvekilli Enes İbrahim de ülkenin bundan 30 yıl önce referandumda vatandaşların desteği ile bağımsızlığını ilan ettiğini hatırlattı.

Kuzey Makedonya’nın demokratik bir ülke olduğunu ve ülkenin demokratik yönden geliştiğini de son yıllarda görüldüğünü ifade eden ibrahim şu ifadelere yer verdi:

“Ülkede yaşayan Türk toplumunun da bağımsızlığa destek vermesi ayrıca ülkemizin 30 yıllık zaman diliminde ülkenin stratejik hedefleri doğrultusunda devletimize sahip çıkması ülkede yaşayan biz Türklerin devletimize ne kadar bağlı olduğumuzu, sadık vatandaş olduğumuzun bir göstergesidir.

Ekonomik olarak gelişmiş, güvenli ve her alanda birçok başarı elde edecek bir ülkenin inşaası için farklılıklar bir kenara bırakılmalıdır.  

Tarihe not düşen olaylar ve gelişmelerde Türk toplumunun devletine bağlılığı bizleri sevindirmektedir.
Kuzey Makedonya Cumhuriyetimizin 30. bağımsızlık gününü kutlar, bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin ilelebet olmasını dilerim.”

Önceki Haber

Göztepe Sırp teknik adam Nestor El Maestro ile anlaştı

Sonraki Haber

Zaev: Bağımsızlık Günü, Kuzey Makedonya tarihinin en parlak tarihlerinden biri