Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop himayelerinde T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, Trakya Üniversitesi Rektörülüğü ve Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Türk Tarih Kurumu işbirliğinde “İstiklal Marşı’nın Kabulünün 100. yılı Sempozyumu” Edirne’de düzenlenecek.

Edirne’de düzenlenecek İstiklal Marşı’nın Kabulünün 100. yılı Sempozyumu’na Kuzey Makedonyalı akademisyenler Adnan İsmaili, Metin İzeti ve Süleyman Baki katılacak.

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 100. yılı Sempozyumu’nda Kalkandelen Üniversitesi Şarkiyat Bölümü Dekanı Prof. Dr. Adnan İsmaili “Arnavut Toprakları Parçalanmasının İstiklal Marşı’nın Yazılmasına Etkisi ve Yansıması”, Kalkandelen Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Baki “Balkan Müslümanları ve İstiklal Marşı” konulu tebliğlerini sunacak.

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 100. yılı Sempozyumu’nda Priştine Üniversitesi’nden Prof. Dr. İrfan Morina ve Doç. Dr. Erihn Jable “Mehmet Akif’in Hayata Karşı Dik Duruşunda Baba Ocağının Etkisi ve Rolü” konulu tebliğlerini sunacak.

Sempozyum 12-13 Mart tarhileri arasında düzenlenecek.

Önceki Haber

Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic, Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Bilgiç’i kabul etti

Sonraki Haber

TİKA, Kuzey Makedonya’daki 140 aileye seracılık ekipmanları ve tohum desteğinde bulundu