Türkiye’de askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan askerler için Kuzey Makedonya Türkleri tarafından başsağlığı mesajları paylaşıldı.

Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Salih Murat, “Ana devletimiz Türkiye’nin Bitlis şehrinden, K. Makedonya’ya gelen acı haber yüreğimize ateş düşürdü. Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar niyaz ediyorum.Dost ve kardeş Türkiye devletinin başı sağ olsun.” açıklamalarında bulundu.

Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) tarafından yapılan açıklamada, Bitlis’e bağlı Tatvan ilçesinin yakınlarında askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, şehit ailelerine başsağlığı dileriz. Yaralanan askerlerimize acil şifalar dileriz.Türk Milletinin başı sağ olsun.” ifadelerine yer verildi.

Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel Başkanı ve milletvekili Beycan İlyas da yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“T.C Milli Savunma Bakanlığı’nın yapmış olduğu resmi açıklama sonucunda, Bitlis’in Tatvan ilçesinde askeri bir helikopterin düştüğü haberi hepimizi derinden üzmüştür. Bu elim kazada 9 askeri personelin hayatını kaybettiği, 4 personelin ise yaralandığı haberini aldık. Hayatlarını kaybeden şehit Mehmetçiklerimize Allahtan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Kazadan yaralı olarak kurtulan askerlere Rabbimden acil şifalar diliyorum.Milletimizin Başı Sağolsun.”

Önceki Haber

Bingöl’den kalkan askeri helikopter kaza kırıma uğradı: 10 şehit

Sonraki Haber

Milletvekili Nuhoğlu, TBMM’de Yücel Şehitleri ile ilgili konuştu