K. Makedonya’dan DTİK Kurultayı’na yoğun katılım

İstanbul’da düzenlenen 10. Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Kurultayı’na Kuzey Makedonya’dan üst düzey ve yoğun katılım gerçekleştirildi.

İstanbul’daki Haliç Kongre Merkezi’nde yapılan 10. Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Kurultayı’na Kuzey Makedonya Adalet Bakanı Krenar Loga, Sağlık Bakanı Fatmir Meciti, Anayasa Mahkemesi eski başkanı Salih Murat, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Enver Hüseyin, Logos – A Yayınevi Müdürü Adnan İsmaili, Makedonya – Türkiye Ticaret Odası (MATTO) Başkanı Aydoğan Ademovski, Halkbank Makedonya İcra Kurulu Başkanı Bilal Sucubaşı, Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) Genel Başkanı Tahsin İbrahim, çok sayıda işadamı, STK temsilcileri, siyasetçi ve akademisyenler katıldı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşma yaptığı kurultayda DTİK ile TDT arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Protokolü, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve DTİK Başkanı Nail Olpak ile Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Genel Sekreteri Kubanıçbek Ömüraliyev imzaladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra, üstün başarı sağlamış Türk kökenli ve Türkiye dostu yöneticiler, sporcular, sanatçılar ve siyasetin üst düzey temsilcilerine ödüllerini takdim etti.

Diaspora Ödül Töreni sonrasında Erdoğan ve beraberindekiler aile fotoğrafı çektirdi.

Read Previous

Süleyman Baki ve Hüsrev Emin, Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile görüştü

Read Next

Türkiye Dışişleri Bakanı Fidan, Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanı Osmani ile telefonda görüştü