K. Makedonya’daki Maarif Okulu’nda “Dünya Demokrasi Günü” kutlandı

Kuzey Makedonya’daki Maarif Okulu’nda “Dünya Demokrasi Günü” kutlandı.

Uluslararası Maarif Okulu’nda 15 Eylül Cuma günü “Dünya Demokrasi Günü” öğrencilerin kendi özgür iradelerinin ve evrensel değerlerin vurgulanması ile kutlandı.

Maarif Okulu’ndan yapılan açıklamada, “Ulluslarası Maarif Okulu’nda 15 Eylül 2023’te, “Dünya Demokrasi Günü” öğrencilerin kendi özgür iradelerinin ve evrensel değerlerin vurgulanması ile kutlandı. Bunun yanısıra bu günün adına, demokratik bir seçim örneği sergilindikten sonra öğrenciler arasında futbol maçı yapıldı.” denildi.

Açıklamada, “Öğrenciler, sevdikleri ve tercih ettikleri spor dalını kendi özgür irdaleri ile seçtiler ve oyladılar. Oy çokluğu ile Maarif Okulu öğrencilerinin en sevdiği spor, futbol olarak belirlendi. Oylama neticesinde, öğrenciler kendi aralarında iki takım kurup son derece saygın ve duyarlı bir şekilde heyecanlı bir futbol maçı gerçekleştirdiler. Bu faaliyetin yapılma amacı, seçme ve seçilme haklarının yanında, bu süreçte evrensel değerlerin gözetilmesi ve öğrencinin hak-hukuk alanında bilinçlenmesine katkıda bulunmaktır.” ifadelerine yer verildi.

Read Previous

DSİ, Doğu Makedonya’da arazi çalışmalarına başladı

Read Next

AB: Kosova ve Sırbistan, Avrupa yolunda ilerleme fırsatını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya